Celtic Rodgersa przeszedł do historii

Celtic Brendana Rodgersa przebił osiągnięcie z 1917 roku, nie przegrywając sześćdziesięciu trzech kolejnych meczów na krajowym podwórku. W sobotę The Bhoys pokonali St. Johnstone 4:0.

Spotkanie to od początku układało się po myśli gościa prowadzenie objęli po niespełna dwóch kwadransach, gdy po rzucie rożnym wynik otworzył strzałem przy słupku Scott Sinclair.

Celtic miał wyraźną przewagę, ale długo nie był w stanie podwyższyć swego prowadzenia. Gościom brakowało skuteczności, a czasami świetnie bronił bramkarz rywali - choćby po uderzeniu z dystansu Stuarta Armstronga.

Wynik na 2:0 podwyższył koniec końców w 72. minucie po akcji z Tierneyem Moussa Dembele. Później po akcji Dembele piłkę do własnej siatki wpakował Anderson. Wynik na 4:0 ustalił natomiast w 89. minucie Olivier Ntcham.

ST. JOHNSTONE - CELTIC 0:4