Kieran Tierney piłkarzem miesiąca

Znakomita postawa Kierana Tierneya została doceniona w Szkocji. Defensor Celticu otrzymał właśnie nagrodę dla najlepszego piłkarza października w Premiership.

To pierwszej takie wyróżnienie dla Tierneya w jego młodej, choć bardzo obiecującej karierze. - Brak mi słów, by opisać jestem tym faktem zaszczycony. Bardzo trudno zdobyć taką nagrodę. Trzeba grać dobrze i równo przez cały miesiąc. Bez kolegów z zespołu to nie byłoby możliwe - mówi.

Ciekawostką jest to, że Tierney rozegrał w październiku komplet minut w barwach Celticu. Brendan Rodgers zwykł nie zmieniać go nawet w końcówce spotkań.

20-latek zachwycił zwłaszcza w ligowym meczu z Aberdeen. Był wówczas bezbłędny w defensywie, a poza tym strzelił jednego z goli. Jak będzie spisywał się w kolejnych spotkaniach? Jutrzejszy mecz z Ross County wygląda bardzo obiecująco. Zapewne Tirney pomoże Celticowi zachować czyste konto z tym mało wymagającym przeciwnikiem. Jeżeli obstawiacie wynik tego meczu, sprawdźcie czy wasz bukmacher jest legalny - w nowym serwisie bukmacherskim z rankingiem legalnych bukmacherów internetowych.

Warto przypomnieć, że Tierney podpisał niedawno nowy, sześcioletni kontrakt z klubem.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 17.11.2017; 12:10