Autor: Redakcja | 21.05.2017; 15:34

Cel Celticu, jakim było przejście przez ligowy sezon bez ani jednej porażki, został zrealizowany. Drużyna Brendana Rodgersa wygrała na zakończenie rozgrywek 2:0 z Heart of Midlothian. Ostatecznie najlepsza ekipa Szkocji uzbierała sto sześć punktów.

Pogodne popołudnie na Parkhead nie mogło zakończyć się inaczej niż przekonującą wygraną gospodarzy. Drużyna Brendana Rodgersa miała od samego początku wyraźną przewagę, ale brakowało jej wykończenia. Celtowie poprawili swoje celowniki dopiero po przerwie, gdy po wrzutce Patricka Robertsa do siatki trafił Leigh Griffiths.

Kropka nad "i" postawiona została natomiast 76. minucie, kiedy mocnym strzałem pod poprzeczkę do siatki trafił z okolic dziesiątego metra Stuart Armstrong.

Celtowie osiągnęli coś, co wydawało się nierealne do wykonania. Po raz pierwszy od 1899 roku drużyna w Szkocji przebrnęła cały sezon bez ani jednej porażki. Celtic zdobył ponadto tytuł najszybciej od 88 lat. Jeszcze nigdy wcześniej nikt nie wygrał ponadto ligi z taką przewagą.

Drużynie Rodgersa pozostało teraz postawienie kropki nad "i". Mowa rzecz jasna o finale Pucharu Szkocji z Aberdeen. W przypadku zwycięstwa, The Bhoys zdobędą upragnione Treble.

CELTIC - HEARTS 2:0