Autor: Mick Wachowski | 19.05.2017; 13:43

Celtic wygrał przedostatni mecz tego sezonu SPFL Scottih Premiership. Triumf nad Partick Thistle (5:0) był tym cenniejszy, że drużyna Brendana Rodgersa osiągnęła swój cel - zdobyła w lidze ponad sto bramek.

The Jags nie byli dla Celtów żadną przeszkodą. Goście dominowali od samego początku, a prowadzenie objęli tuż po upływie pierwszego kwadransa, gdy po rzucie karnym do siatki trafił Leigh Griffiths. Do przerwy było już 3:0 dla Celtów, Najpierw. po dograniu Griffithsa akcję z bliska wykończył Tom Rogić, a następnie przepięknym strzałem z dystansu popisał się Patrick Roberts.

Celtic nie miał tego popołudnia litości dla swego rywala. Po zmianie stron, w ostatnim kwadransie, dołożył dwa kolejne gole. Najpierw z dystansu huknął Callum McGregor, a później wynik ustalił po kolejnym strzale sprzed pola karnego Roberts.

Po czwartkowym meczu Celtowie mają w swoim dorobku sto cztery gole. W niedzielę zakończą ligowy sezon, podejmując Heart of Midlothian.

PARTICK - CELTIC 0:5