Autor: Mick Wachowski | 06.05.2017; 22:42

Drużyna Celticu ma duże szanse, by zakończyć sezon ligowy niepokonana. W sobotnie popołudnie The Bhoys ograli bez większych problemów St. Johnstone (4:1).

W składzie gospodarzy, prócz doświadczonych graczy, znalazło się miejsce dla debiutantów. Byli nimi 18-latkowie: Anthony Ralston i Michael Johnston. Drugi z nich miał nawet szansę, by w pierwszej połowie wpisać się na listę strzelców, ale nie zdołał pokonać Zandera Clarka.

Bramkarz Świętych skapitulował tuż po przerwie, gdy do siatki trafił Patrick Roberts. Goście zdołali odpowiedzieć i za sprawą Stevena MacLeana doprowadzili do wyrównania.

Celtowie szybko odpowiedzieli jednak kolejnymi bramkami, nie dając złudzeń drużynie przyjezdnych. Najpierw, po rzucie rożnym, głową do siatki trafił Dedryck Boyata, a następnie swojego drugiego gola strzelił Roberts. Wynik ustalił rezerwowy Callum McGregor.

CELTIC - ST. JOHNSTONE 4:1