Autor: Mick Wachowski | 24.01.2018; 14:48

Celtic ma obecnie jedenaście punktów przewagi nad drugim w tabeli Aberdeen. To efekt wtorkowej wygranej nad Partick Thistle (2:1), którą zapewnił nam Leigh Griffiths.

Trzeba przyznać, że w meczu tym pachniało niespodzianką. Po błędzie, który popełnił Mikael Lustig, faulując Milesa Storeya, gospodarze otrzymali jedenastkę. Na gola zamienił ją po chwili Conor Sammon.

Celtowie długo męczyli się, by wyrównać. Ostatecznie, w 55. minucie sami wywalczyli karnego, a do siatki trafił z jedenastu metrów Scott Sinclair.

Mecz był wyrównany i obie strony miały swoje szanse. Ostatecznie o wyniku przesądził Leigh Griffiths, który w 70. minucie wygrał pojedynek z Adamem Bartonem.

Nowy gracz Thistle, Baily Cargill, mógł w końcówce doprowadzić jeszcze do remisu, ale zaprzepaścił swoją szansę, uderzając niecelnie głową.

PARTICK - CELTIC 1:2
Sammon 33 (k.) - Sinclair 55 (k.), Griffiths 70

CELTIC: (4-1-2-3) Gordon; Lustig (Griffiths 45), Boyata, Ajer, Tierney; Brown; McGregor, Ntcham; Forrest, Sinclair (Simunovic 76), Edouard (Bitton 83)

Źródło: własne