Autor: Mick Wachowski | 22.01.2017; 19:13

Celtic zgodnie z planem uporał się z Albion Rovers, wygrywając w ramach 4. rundy Pucharu Szkocji 3:0.

Ozdobą całego meczu był gol zdobyty przez Scotta Sinclaira. Skrzydłowy Celticu otworzył po dwóch kwadransach wynik pojedynku, popisując się efektownym uderzeniem zza pola karnego. Piłka nabrała zaskakującej rotacji i wpadła za kołnierz zdezorientowanego bramkarza gospodarzy.

Celtic miał wyraźną przewagę, ale długo trzeba było czekać na kolejne gole. W 77. minucie piłkę do siatki skierował z bliska Moussa Dembele. Dużo dobrego zdziałał rezerwowy tego popołudnia Patrick Roberts. Młody zawodnik napędzał akcje Celticu i zaliczył efektowną asystę przy trzecim golu, zdobytym w 90. minucie przez Stuarta Armstronga.

Wiadomo już, że w kolejnej rundzie Pucharu Szkocji Celtowie zmierzą się z Inverness. Rywalem Rangers będzie z kolei Greenock Morton. Spotkania zaplanowano na 11/12 lutego.

ALBION - CELTIC 0:3