Autor: Mick Wachowski | 21.03.2017; 14:08

Celtic rozegrał jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie, dlatego remis w derbowym starciu z Rangers można uznać za zasłużony. Niesmak pozostawia jedynie sytuacja z samej końcówki spotkania, kiedy The Bhoys powinni otrzymać rzut karny.

The Gers, którzy w tym sezonie doznawali od Celtów samych upokorzeń, wyszli na boisko zdeterminowani. Patrząc na przebieg całego meczu, zasłużyli na co najmniej remis. Aż strach pomyśleć jakim wynikiem zakończyłoby się to starcie, gdyby nie interwencje Craiga Gordona. Bramkarz Celticu dwukrotnie wygrywał pojedynek sam na sam z Waghornem. Mimo że Celtowie prezentowali się słabiej, objęli w 35. minucie prowadzenie. Efektownym strzałem przy słupku popisał się wówczas Stuart Armstrong.

Po zmianie stron Celtowie dochodzili częściej do podbramkowych sytuacji, ale ich gra pozostawiała nadal wiele do życzenia. The Gers przycisnęli w końcówce i ostatecznie za sprawą Cinta Hilla doprowadzili do wyrównania.

Celtic nie może obrażać się na końcowy wynik, bo w przeciwieństwie do poprzednich meczów z Rangers, tym razem nie pokazał swojej wyższości nad rywalem. Niesmak pozostawia jednak sytuacja z samej końcówki, gdy przewrócony przy próbie oddania strzału został Leigh Griffiths. Powtórki wykazały wyraźnie, że Celtic powinien otrzymać rzut karny.

Remis na Parkhead powinien być dla Celtów ostrzeżeniem przed kwietniowym meczem 1/2 finału Pucharu Szkocji, gdzie zmierzą się właśnie z Rangers. Czasy, gdy rywal zza miedzy był chłopcem do bicia, są już najwyraźniej za nami.

CELTIC - RANGERS 1:1
Armstrong 35' -  Hill 87'

Źródło: własne

komentarze (15)

bole34  |  16.03.2017; 23:16
Jak dla mnie jeden z lepszych meczy :)


___________________________
leasing aut z niemiec
Mick Wachowski  |  15.03.2017; 20:15
Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem (w promocyjnej cenie) domowej koszulki Celticu od szefa CelticPoland, to zapraszam ;-)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6752671242
Green Bhoy  |  12.03.2017; 18:12
Moussie chyba nogi powiązała wiadomość o wielu skautach na trybunach.Ale i hunki się spieły na niego.
Provo  |  12.03.2017; 18:09
Mecz typowo na remis. Wielkie brawa dla Gordona i minus dla Dembele za nurkowanie i nie rozglądanie się w polu karnym. Minucha dał bym też części naszej publiki za wychodzenie przed gwizdkiem.
misiek937  |  12.03.2017; 15:54
Szkoda nieodgwizdanego karnego, ale ogólnie nie zasłużyliśmy na zwycięstwo dziś. Najważniejsze to przygotować się na puchar ;)
Gareth  |  12.03.2017; 15:18
Zobaczymy jak w kwietniu będą sobie radzili Niebiescy pod wodzą nowego menadżera. Zmiana ustawienia na 4-4-2 wyszła im na dobre.
adam  |  12.03.2017; 14:56
Szkoda tego remisu /Dembele dzisiaj bez formy/.
1992cyrkiel  |  12.03.2017; 14:21
Szkoda że Kranjcar i Rossiter są niedostępni , w dodatku jakby Senderos byłby w jakiejkolwiek formie to mogliby powalczyć o chociaż lepsze widowisko. Jestem bardzo zadowolony z Waghorn'a u niebieskich.
Pora aby wszedł Roberts na rozruszanie prawej strony.
CelticBhoy96  |  12.03.2017; 13:54
Brawo Armstrong! Ale niebiescy faulują niemiłosiernie.
1992cyrkiel  |  12.03.2017; 13:26
Waghorn z setka, Gordon ratuje nad dupe. Boyata cieniutko..
Gareth  |  12.03.2017; 12:58
Myślę że BR dlatego dał Forresta, by potem wpuścić Robertsa na podmęczonych rywali. Mam nadzieje że wkrótce Eboue wygryzie Bittona, który moim zdaniem nadaje się tylko na mecze w Szkocji.
Obstawiam 3-0
HH!
misiek937  |  12.03.2017; 12:56
Here we go again!
Green Bhoy  |  12.03.2017; 12:43
No to jedziemy z tym dziadostwem !Celtic tylko zwycięstwo !
1992cyrkiel  |  12.03.2017; 12:36
Powiem tak szczerze że Boyata i Bitton nie zasłużyli zbytnio aby grać w tak prestiżowym spotkaniu.. Do tego Forrest po kontuzji.
Moim zdaniem lepiej aby tak to wyglądało:

Gordon – Lustig, Simunovic, Sviatchenko, Tierney – Roberts, Brown, Armstrong, Forrest – Sinclair – Dembele.

Co się dzieje z Kolo Toure? Griffiths'owi też mógłby dać szanse.
CelticBhoy96  |  12.03.2017; 12:32
Szkoda że nie Roberts na prawej flance. C'mon!
Rangers

23.04.2017
godz. 13:30
Pierwszy zespół - Puchar Szkocji
Hampden Park

Ross County 2:2

16.04.2017
godz. 13:30
Pierwszy zespół - Ladbrokes Premiership

1 Celtic 33 87-22 91
2 Aberdeen 33 63-28 67
3 Rangers 33 48-34 58
4 St. Johnstone 33 44-40 49
5 Hearts 33 51-43 45
Celtic vs. Rangers 23.04.2017; 13:30
Rangers vs. Celtic 29.04.2017; 13:00
Celtic vs. St. Johnstone 06.05.2017; 16:00
Aberdeen vs. Celtic 12.05.2017; 20:45
Partick Thistle vs. Celtic 18.05.2017; 20:45
Celtic vs. Hearts 21.05.2017; 13:30

Czy Celtic przegra w tym sezonie mecz w lidze?

Nie:
56%
Tak:
44%
Głosowano: 16 razy
Stroje piłkarskie Celtic

Jeśli widzisz braki lub uważasz, że możesz wnieść do tematu coś ciekawego, skontaktuj się z nami!