Autor: Mick Wachowski | 16.04.2017; 22:52

Niedzielny mecz Celticu na boisku Ross County zakończył się remisem 2:2. The Bhoys nie mają jednak wątpliwości, że zostali skrzywdzeni przez sędziego. - Rywale dostali karnego, który im się nie należał - powiedział zdegustowany Brendan Rodgers.

Pomimo zdobycia mistrzostwa Szkocji, Celtowie zagrali ponownie w mocnym składzie. Wszystko układało się po ich myśli. W 34. minucie, po uderzeniu z dystansu Kierana Tierneya, goście objęli prowadzenie.

Co prawda Ross County wyrównało, gdy w 50. minucie Craiga Gordona pokonał Garydne, ale w 78. minucie za sprawą Patricka Robertsa wszytko wróciło do normy. Celtic prowadził 2:1 i wyglądało na to, że zainkasuje trzy punkty. Nadeszła jednak feralna 88. minuta, gdy sędzia podjął kuriozalną decyzję o rzucie karnym.

Jak wykazały powtórki, zawodnik gospodarzy, Alex Schalk ewidentnie symulował w polu karnym. Pomimo protestów ze strony Celtów, Ross County dostało jedenastkę, którą na gola zamienił Boyce.

Ostatnią, gorzką informacją tego spotkania była natomiast czerwona kartka dla kapitana, Scotta Browna. Celtic zapowiedział już w każdym razie, że złoży w jej sprawie apelację.

ROSS COUNTY - CELTIC 2:2